Нафтогаз завершив випуск єврооблігацій на 600 мільйонів євро та 335 мільйонів доларів для підготовки до опалювального сезону.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

У євро компанія залучила загалом 600 мільйонів євро під 7,12% річних на 5 років. На 335 мільйонів доларів український газовий монополіст випустив євробонди на 3 роки під 7,35% річних. Сумарно в еквіваленті це близько 1 мільярда доларів.

«Таким чином, розміщення відповідає максимальній сумі, погодженій Кабінетом міністрів України, та відбулося дешевше максимальної погодженої ставки. Єврооблігації випущені без державних гарантій», — розповіли в Нафтогазі.

Там також зазначили, що попит на їхні цінні папери перевищував пропозицію у 2,5 рази. Тобто, якби уряд надав Нафтогазу відповідний дозвіл, то компанія могла б залучити 2,5 мільярди доларів.

У Нафтогазі також зазначили, що готові були вийти на ринок євробондів ще у травні, однак дозвіл на випуск єврооблігацій уряд надав лише в липні.

8 липня Нафтогаз розпочав road show єврооблігацій.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: