Низка іноземних енергетичних компаній закачали до підземних газових сховищ України 1,4 мільярда кубометрів газу.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

« Наразі маємо контракти з 31 іноземною компанією на зберігання газу в українських ПСГ, вони закачали до наших сховищ та зберігають в режимі митного складу вже 1,4 млрд кубометрів газу — ця цифра суттєво перевищує наші попередні очікування», — заявив Коболєв.

За його словами, загалом у підземних сховищах України перебуває 4 мільярди кубометрів газу, який не належить Нафтогазу та державі.

Попит на українські підземні сховища газу та їхнє використання у майбутньому може слугувати одним із варіантів використання української газотранспортної системи у разі припинення транзиту, тому Нафтогаз планує розвивати послуги з надання потужностей підземних сховищ газу іноземним компаніям.

«Ми уважно вивчаємо всі проблеми, які виникають у наших партнерів і робимо все можливе для максимального завантаження сховищ. Впевнений, коли запрацює послуга «транспортування на короткі відстані» (short-haul services) — використання українських ПСГ для міжнародних компаній стане ще привабливішим», — додав Коболєв.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних сховищ газу понад 15 мільярдів кубометрів. Цей газ необхідний для того, аби пройти опалювальний сезон.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: