Україна поки не має засобів проти балістичних ракет, які Іран може передати росії — Повітряні сили

Іранські балістичні ракети Fateh-110. Ілюстративне фото
Іранські балістичні ракети Fateh-110. Ілюстративне фотоWikimedia Commons

Наявні в України засоби протиповітряної оборони не зможуть впоратися з іранськими балістичними ракетами Fateh і Zolfaghar, якщо Тегеран передасть їх росії. Але західні партнери все більше схиляються до того, щоб передати Києву потужніші системи ППО.

Про це заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат в етері телемарафону, передає «Радіо Свобода».

«росія не залишила своїх намірів отримувати від Ірану безпілотники-камікадзе та ракети, про які було оголошено раніше, Fateh та Zolfaghar, це балістика, проти балістики у нас немає сьогодні засобів», — сказав речник.

Водночас він відзначив, що балістика в росії є також у вигляді ракет «Кинджал», Х-22 і С-300, а ще рф має зенітні ракети С-400, які бʼють по балістичній траєкторії.

Ігнат наголосив, що союзники України усвідомлюють ці виклики.

«Наші партнери розуміють, що проти балістичних загроз потрібні засоби, такі як Patriot PAC-3 та SAMP-T. Ми бачимо зрушення: Італія, Франція заявили про готовність передавати і ці системи», — зазначив він.

Наприкінці грудня українська розвідка повідомляла, що Іран досі відмовляється постачати росії балістичні ракети. Зазначалося, що москва запропонувала наукові ноу-хау іранській військовій промисловості, щоб переконати Тегеран підтримати росію постачанням цих ракет.

Іран та війна в Україні

Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. Однак країна постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, уламки яких неодноразово демонстрували українські військові та посадовці. Окупанти намагалися замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».

У жовтні МЗС України офіційно звинуватило Іран у співучасті в злочинах росії проти України через російські удари по цивільному населенню та критичній інфраструктурі за допомогою дронів іранського виробництва. Але Іран відкидає звинувачення.

Попри це, іранські чиновники анонімно підтвердили для Reuters плани передати росії додаткові безпілотники та балістичні ракети класу «земля — земля». Вони також заперечили, що передання зброї порушує резолюцію Радбезу ООН, і заявили, що територія використання безпілотників — «це не проблема продавця».

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, Іран продав рф уже близько 1,7 тисячі безпілотників, якими вона цілиться здебільшого по українських енергетичних об'єктах.