У 2019 році Україна увійшла до топ-3 країн світу, що найкраще покращили свою взаємодію з міжнародними інвесторами. Відповідний рейтинг складає Інститут міжнародних фінансів.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«В 2019 році оцінка України в сфері відносин з інвесторами виросла на 3,5 бали, збільшившись з 36,5 до 40 з максимальних 42-х завдяки продовженню політики відкритості та прозорості, застосування Мінфіном найкращих світових практик у сфері взаємодії з міжнародними портфельними інвесторами, а саме вперше проведення глобальних дзвінків з інвесторами та публікації розширених даних для аналізу на веб-сайті Міністерства», — повідомили у Мінфіні.

Окрім України, суттєво покращили взаємодію з інвесторами Гана та Угорщина.

Зазначимо, що завдяки припливу інвестицій іноземних інвесторів до державного боргу України, влітку 2019 року суттєво зміцнилася гривня. Іноземні інвестори почали скуповувати державні облігації, продаючи на валютному ринку України валюту. Велика пропозиція валюти призвела до падіння курсу валют.

2 жовтня Мінфін почав продавати державні облігації через платформу Bloomberg.

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile