Український уряд направив скаргу до комітету Світової організації торгівлі з питань спрощення процедур торгівлі. Там вважають, що Росія не дотримує своїх зобов'язань стосовно свободи транзиту товарів

«Представники української делегації звернули увагу членів комітету на запровадження Російською Федерацією заборони на ввезення на її територію окремих товарів, які переміщуються транзитом через територію України з третіх країн, які є членами СОТ», — йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Там зазначають, що така заборона порушує статут СОТ та створює додаткові перешкоди щодо торгівлі.

Нагадаємо, що 29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Заборона стосується не лише ввезення в Росію українських товарів, а ввезення через український кордон товарів, вироблених у всіх країнах світу. Зокрема, через це президент Молдови закликав Росію скасувати нові санкції, адже вони вплинули на молдовських виробників.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: