Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти ІДІЛ та «Аль-Каїди». Що вони передбачають?

Україна підтримала санкції Європейського Союзу проти ІДІЛ, «Аль—Каїди» та споріднених з ними груп і людей. Країна має погоджувати власну політику із цим рішенням ЄС.

Про це вказано на сайті Європейської ради.

Рада ЄС ухвалила Спільну закордонну та безпекову політику 18 жовтня, якою продовжила санкції щодо терористичних організацій до 31 жовтня 2022 року.

Рішення також підтримали країни-кандидати до ЄС Північна Македонія, Чорногорія, Сербія й Албанія, країни Європейської зони вільної торгівлі Ісландія і Ліхтенштейн, члени Європейського економічної зони, а також Україна, Молдова, Вірменія і Грузія.

«Вони (згадані країни — ред.) забезпечать відповідність їхньої національної політики цим рішенням Ради. Європейський Союз бере до уваги це зобов’язання та вітає його», — зазначено у повідомленні.

Що це за санкції?

Ще 5 років тому, у вересні 2016 року, ЄС ухвалив рішення про введення санкцій проти ІДІЛ, «Аль-Каїди», проти людей, груп, підприємств та установ, що з ними асоційовані.

Санкції передбачають обмеження на торгівлю та постачання цим організаціям будь-якої зброї, товарів військового або подвійного призначення, запчастин до них, а також будь-яку технічну допомогу з їхнього обслуговування.

Обмежувальні заходи передбачають і заборону на в’їзд на територію Євросоюзу та заморожування всіх фінансових активів.

Також під санкції потрапляє заборона торгівлі нафтою та нафтопродуктами та будь-які форми фінансової підтримки, включаючи позики та кредити.