Україна продовжує морський експорт зерна, попри рішення росії вийти з угоди

Україна продовжує морський експорт зерна, попри заяви російського міноборони про вихід із «зернової угоди».

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

Так, ООН і Туреччина погодили рух суден гуманітарним коридором на 31 жовтня. Тож із портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вийшли 12 суден із 354,5 тисячами тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Серед кораблів є балкер IKARIA ANGEL, який перевозить 40 тисяч тонн зерна до Ефіопії в межах Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Ще чотири судна направили до українських портів. Їх проінспектували представники координаційного центру, зокрема й росії.

Також у міністерстві зазначили, що представники ООН і Туреччини ведуть перемовини з росією та шукають рішення для повноцінної роботи «зернової угоди». Крім того, представники ООН та Туреччини погодилися на інспекцію загалом 40 суден, російську делегацію про це рішення поінформували.

Що передувало?

У міноборони росії 29 жовтня заявили, що рф призупиняє участь у «зерновій угоді». Кажуть, що причиною став «теракт» щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, який нібито здійснила Україна з участю фахівців із Великої Британії. Британська влада одразу ж відкинула ці звинувачення.

В МЗС рф уточнили, що призупинили зернову ініціативу на невизначений термін. Водночас у міністерстві сільського господарства рф заявили, що готові повністю замінити на світовому ринку українське зерно.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав інші держави вимагати від рф «припинити голодні ігри» та повернутися до своїх зобов’язань. В ООН зазначили, що вже знають про рішення російської влади й підтримують із рф зв'язок.

Президент Володимир Зеленський назвав «передбачуваними» заяви росії про вихід із «зернової угоди» і вважає, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні. Зеленський закликав світ продемонструвати жорстку реакцію на такі дії росії.

27 жовтня в українському уряді повідомляли, що за 88 днів роботи «зернового коридору» з України попрямували 397 кораблів із вантажем у 9 мільйонів тонн агропродукції. А вдень 30 жовтня міністерство інфраструктури повідомляло про призупинення морського експорту зерна.