Україна резервує частину сил на випадок, якщо рф «дотисне» Мінськ до відкритого вторгнення — Міноборони
Війська Білорусі здійснюють маневри вздовж кордону України. Наразі влада змушена резервувати частину сил на випадок, якщо кремль «дотисне» Мінськ і змусить Білорусь до відкритого вторгнення в Україну.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За його словами, за багатьма ознаками росія готується до ведення довготривалої військової операції.
«Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони», — сказав міністр на зустрічі Ради закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони.
Наразі основні зусилля кремля зосереджені на спробах оточити та знищити сили ЗСУ в Донецькій та Луганській областях, створення та утримання сухопутного коридору з росії до Криму та повну окупацію півдня України.
На півночі, де українські бійці змусили окупантів піти геть, із території рф здійснюються обстріли прилеглих районів Чернігівської, Сумської, Харківської областей.
У зоні ведення бойових дій росіяни інтенсивно обстрілюють цивільні об’єкти, житлові будинки, що призводить до великих жертв серед цивільного населення. Окупанти завдають ракетно-бомбових ударів по об'єктах військово-промислового та паливно-енергетичного комплексів України. Окрім того, цілями росіян є елементи транспортної інфраструктури та логістичні «хаби».
Резніков наголосив, що кремль збільшив кількість ракетних ударів по території південно-східних областей України та у районі Одеси. росіяни переважно застосовують крилаті ракети повітряного базування з літаків дальньої авіації, не заходячи у повітряний простір України.
Наразі зберігається загроза ударів крилатими ракетами морського базування, насамперед «Калібрами», з кораблів та підводних човнів з акваторії Чорного моря та ракетами берегових ракетних комплексів «Бастіон».
Білорусь і війна в Україні
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно підтримує політику путіна, дозволяє росіянам використовувати білоруську територію для запуску своїх ракет по Україні, білоруські аеродроми для військових літаків, інфраструктуру та лікарні. За підрахунками моніторингової групи «Беларускі Гаюн», з Білорусі по Україні запустили щонайменше 631 ракету.
Генштаб ЗСУ повідомляв, що в Білорусі лікуються російські окупанти, які отримали опромінення на Чорнобильській АЕС.
Попри те, що низка країн та організацій запроваджують санкції і щодо росії, і щодо Білорусі у відповідь на агресію проти України, Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не вважає Білорусь стороною війни проти України.
- Поділитися: