Життя

Україна стала продавати до Росії менше товарів, проте імпорт з РФ навпаки зріс — Держстат

Держстат
Життя/Україна стала продавати до Росії менше товарів, проте імпорт з РФ навпаки зріс — Держстат
Зберегти
Вигляд
За даними Державної служби статистики за 11 місяців 2018 року обсяг українського експорту до Росії скоротився на 7% та склав 3,33 мільярда доларів. Водночас, імпорту російських товарів в Україні стало навпаки більше — на 17,1%.

Відповідна інформація міститься у поточних даних, опублікованих Держстатом.

Так, частка Росії у загальному експорті України складає 7,7%. Таким чином, ця країна займає друге місце після ЄС за обсягами українського експорту. Водночас, протягом 11 місяців 2018 року обсяги експорту до Росії скоротились на 7% та склали 3,33 мільярда доларів.

Частка російських товарів у загальному імпорті, що ввозиться в Україну, наразі складає 14,2%, що перевищує обсяги імпорту з Китаю (13,2%), проте поступається імпорту з ЄС (40,6%). Протягом 11 місяців 2018 року Україна закупила в Росії на 17,1% більше товарів. Загалом — на 7,41 мільярда доларів.

Таким чином, на торгівлі з Росією Україна «втратила» 4,08 мільярда доларів — саме на стільки Україна заплатила більше валюти Росії, ніж отримала від торгівлі з нею.

Загальний дефіцит зовнішньої торгівлі України наразі складає 8,86 мільярда доларів.

Зазначимо, що дані за повний 2018 рік Держстат опублікує у лютому 2019 року. Тому наразі ці дані не включають ефекту від санкцій, які Росія та Україна взаємно наклали на торгівлю деякими категоріями товарів.

29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Пов`язані новини