Енергосистема України готова до інтеграції з енергосистемою ЄС. Наразі держава технічно готова до торгівлі електроенергією з країнами Євросоюзу.

Про це повідомляє прес-служба державного підприємства Оператор ринку, яке відповідає за діяльність ринку електроенергії «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку.

«Підприємство технічно готове. Перші два місяці роботи в новому ринку електричної енергії продемонстрували здатність команди «Оператора ринку» забезпечити стабільну роботу й задовільнити інтереси всіх учасників процесу», — повідомив директор Оператора ринку Володимир Євдокімов.

У державній компанії заявили, що готові до торговельної синхронізації з країнами Південно-Східної Європи, що є першим кроком до повної синхронізації електромереж.

Напередодні в Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: