За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Україна увійшла до переліку найбільших у світі виробників та експортерів курятини.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

«Україна увійшла до ТОП-5 світових експортерів курятини. Випереджають Україну Бразилія, ЄС і Таїланд», — повідомив Милованов.

Зазначимо, що найбільшим виробником курятини в Україні є компанія «Миронівський хлібопродукт (МХП)», яка належить олігарху Юрію Косюку (компанія продає курятину під брендом «Наша Ряба»). Цю компанію часто критикують за те, що за часів президентства Петра Порошенка вона була одним з найбільших отримувачів державних аграрних дотацій.

У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави. За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

2 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив провести аудит виділених аграрних дотацій, переважну більшість яких отримувана компанія «МХП».

Поділитись: