Війна / Донбас

Україна в Мінську пропонуватиме обмін полонених та допуск ОБСЄ до моніторингу моря — Геращенко

Ірина Геращенко
Війна/Донбас/Україна в Мінську пропонуватиме обмін полонених та допуск ОБСЄ до моніторингу моря — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Українська сторона на останній в поточному році мінській зустрічі вимагатиме негайного звільнення заручників та їх обміну 27 грудня.

Про це повідомила Ірина Геращенко — представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання ситуації на Донбасі.

Звільнення заручників Україна пропонує у форматі 23 на 23 (засуджені росіяни в обмін на українських політв’язнів Кремля) та 66 на 19 (засуджені бойовики на полонених на Донбасі українців).

Крім того, українська сторона у Мінську вимагатиме негайно допустити місію ОБСЄ до моніторингу Азовського та Чорного морів, а також звільнення усіх окупованих українських територій.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини