Україна в Організації Об’єднаних Націй засудила ув’язнення у самопроголошеній «ДНР» журналіста Станіслава Асєєва і зажадала його негайного і безумовного звільнення.

Відповідну заяву оприлюднив посол з особливих доручень МЗС України Олег Герасименко на засіданні третього комітету Генеральної асамблеї ООН, передає «Укрінформ».

Дипломат констатував, що окупаційна влада на українській території продовжує засуджувати до ув’язнення громадян України за їхні переконання.

«Свобода переконань та їх вільного висловлення перебуває там (на окупованих територіях — ред.) під особливою загрозою, її фактично не існує. Лише кілька днів тому український журналіст Станіслав Асєєв був засуджений російською окупаційною адміністрацією в Донецьку до 15 років позбавлення волі», — зазначив представник України.

Герасименко наголосив, що українська сторона «засуджує це рішення й вимагає негайного та безумовного звільнення журналіста Асєєва».

Нагадаємо, 22 жовтня так званий «суд» засудив Асєєва до 15 років в’язниці.

За версією бойовиків, Асєєв з березня 2015 року по травень 2017 го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали та підозрювали у «шпіонажі».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін» Так він співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

17 серпня 2018-го на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.

Поділитись: