Кабінет міністрів ухвалив рішення припинити дію в Україні угоди, укладеної в рамках Співдружності незалежних держав, про розвиток виставково-ярмаркової діяльності.

Зазначається, що рішення ухвалене в рамках указу президента про припинення деяких договорів в рамках СНД.

«Ми проаналізували міжнародні економічні угоди, укладені Україною в рамках СНД і передали їхній перелік до МЗС з рекомендаціями припинити їх дію для України. Серед них і Угода про розвиток виставково-ярмаркової діяльності в СНД. З урахуванням поточної ситуації та агресії Росії проти України положення та ідеї закладені в угоду не відповідають фактичному стану справ», — пояснив міністр економічного розвитку Степан Кубів.

Зазначимо, що дану угоду підписали у 1995 році з метою формування єдиного економічного та інформаційного простору на теренах СНД. Документ мав забезпечити пропаганду спільних досягнень країн СНД у промисловості, сільському господарстві та інших галузях економіки, науки, техніки і культури.

Тепер МЗС має проінформувати виконавчий комітет СНД про припинення дії угоди для України.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

«Україна не ратифікувала статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД. Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам», — зазначив тоді президент України Петро Порошенко.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховні Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колгосп без прав»: чи вплине вихід із СНД на майбутнє України

Поділитись: