Війна / Крим

Україна використає резолюцію Європарламенту щодо Азову у міжнародному суді проти РФ — МЗС

Громадське
Війна/Крим/Україна використає резолюцію Європарламенту щодо Азову у міжнародному суді проти РФ — МЗС
Зберегти
Вигляд
Схвалений Європарламентом проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти РФ за загострення ситуації в Азові, Україна буде додавати до доказової бази в міжнародних судах проти Росії. Про це в ефірі Громадського повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

За її словами, ухвалений проект резолюції містить багато політичних сигналів і засуджує не лише загострення в Азові, але і зведення Керченського мосту.

«Цей документ для України є елементом тактики в міжнародному трибуналі. Ми його додамо до фактологічної бази для захисту наших інтересів. І те, що нас підтримують, це важливо», — додала Беца.

25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму», який буде займатись станом справ у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

У жовтні Європейський парламент підготував проект резолюції щодо дій РФ в Азовському морі, а також запропонував ввести посаду спецпредставника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря. Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

Пов`язані новини