Україна з 24 лютого в 12 разів наростила імпорт пального, 95% бензину нині купують в ЄС
Україна з початку повномасштабного вторгнення росії зуміла в 12 разів наростити імпорт палива. 95% імпортованого бензину та 72% дизельного палива закуповують нині з країн ЄС.
Про це повідомили в Мінекономіки.
У березні було імпортовано 58,8 тисячі тонн бензину, дизельного палива та скрапленого газу, а в серпні — вже 709,5 тисячі тонн.
Лідерами постачання палива з ЄС наразі є Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що після ударів рф по паливній інфраструктурі Україна критично залежить від імпорту нафтопродуктів. Тому уряд створив умови для пришвидшення ввезення пального з-за кордону.
«На ринку бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів завдяки постійному зростанню обсягів імпорту. Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання», — каже міністерка.
У Мінекономіки прогнозують, що у вересні-грудні щомісяця Україні буде потрібно 500-550 тисяч тонн пального. Наразі імпортують більші обсяги, що дозволяє повною мірою забезпечувати потреби ЗСУ, а також екстрених та комунальних служб, аграріїв та громадського транспорту.
Паливна криза
Після початку повномасштабного вторгнення в Україні виникав відчутний дефіцит пального: ціни зросли, а на АЗС утворилися великі черги. Сталося це після того, як російські війська знищили або пошкодили приблизно 15 нафтобаз в Україні. Окупанти також обстріляли найбільший в Україні нафтопереробний завод — Кременчуцький НПЗ, який був основним виробником пального в Україні.
З початку активної війни Україна втратила майже весь імпорт пального, яке надходило з рф, Білорусі та морем. В уряді повідомляли, що проблему браку палива мають повністю розв’язати до осені.
Для цього зокрема визначили пріоритетність в’їзду автотранспорту з нафтопродуктами, впровадили страхування залізничних та автоцистерн, скасували акцизний збір на нафтопродукти, а ПДВ знизили з 20 до 7%.
- Поділитися: