Україна за неповні два місяці заробила на експорті електрики до ЄС майже 2 млрд грн

Державне «Укренерго» з 30 червня по 21 серпня отримало від продажу електроенергії до Румунії та Словаччини близько 1,92 млрд грн.

Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на результати добових аукціонів.

Зазначається, що тільки за третій тиждень серпня румунські експортери української електроенергії заплатили 253,8 млн грн, а словацькі — 223,5 млн грн. Разом це на 65% більше, ніж було протягом другого тижня місяця.

За підрахунками «Укренерго», середньозважена ціна продажу електрики до ЄС протягом 15-21 серпня збільшилася більш ніж у 1,5 раза у порівнянні з попереднім тижнем і становила 11,3 тисячі грн за МВт-год. У кожних торгах брало участь від 6 до 9 компаній.

Зазначимо, за даними Міненерго, технічно Україна вже зараз може продавати більше електроенергії, тому очікує на збільшення експорту.

Що передувало?

Через війну 26 лютого Україна відмовилася від приєднання до енергомереж росії та білорусі. Зрештою енергосистему України та Молдови 16 березня аварійно приєднали до ENTSO-E (європейська мережа операторів системи передавання електроенергії, що об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту).

Це дало можливість Україні продавати свою електроенергію до Європи на тлі енергетичної кризи. Перший комерційний транскордонний обмін електрикою України розпочався наприкінці червня з Румунією, та зі Словаччиною — у липні.

Наприкінці липня європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначала, що Європейський Союз може подвоїти експорт української електроенергії.