Україна заблокувала білоруський телеканал, де показували Газманова і фейки про «український слід» у протестах у Білорусі
Нацрада з питань телебачення та радіомовлення заборонила трансляцію в Україні білоруського телеканалу «Беларусь 24». Пояснили це тим, що телеканал показував заборонених в Україні артистів і транслював недостовірну інформацію.
Про це 10 червня повідомила пресслужба Нацради.
За словами члена регулятора Максима Онопрієнка, за мовленням каналу стежили давно, і деякий час воно «помітно відрізнялося від провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія». Але у травні 2021 року моніторинг Нацради зафіксував порушення.
Зокрема, 19-22 травня на телеканалі показували російських артистів, внесених до переліку осіб, що загрожують безпеці України: Олега Газманова, Бориса Щербакова та Ольгу Кормухіну.
А в програмі «Панорама» за 21 і 22 травня показувалися сюжети про «український слід у спробі держперевороту в Білорусі» та «відмову Зеленського росіянам у праві вважатися корінним народом».
Ці сюжети містили висловлювання зневаги на адресу українських військових і елементи розпалювання національної ворожнечі, вважають у Нацраді.
Білорусь не підписалася під Європейською конвенцією про транскордонне мовлення. Тому трансляція «Беларусь 24» велася за дозволом Нацради, виданим у 2015 році, і припинити її можна було за українським законодавством.
Із серпня 2020 року в Білорусі відбуваються масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники вимагають визнати легітимною президенткою Білорусі опозиціонерку Світлану Тіхановську.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
Останній виток напруження стосується затримання в Мінську білоруського опозиціонера Романа Протасевича та його дівчини , росіянки Софії Сапеги. ЄС, США та Україна назвали дії білоруського режиму незаконними й закрили для нього повітряний авіапростір.
За даними правозахисників, з літа 2020-го білоруські правоохоронці порушили понад три тисячі справ проти протестувальників. Більш як 420 людей визнані політичними в'язнями.
- Поділитися: