Україна закриває 170 прикордонних пунктів через коронавірус — прем'єр
Кабінет міністр України ухвалив рішення з 12 березня закрити 170 з 219 пунктів пропуску на українському кордоні.
Про це на брифінгу заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
«З 219 пунктів пропуску з завтрашнього дня будуть працювати 49 пунктів пропуску. Решта будуть закриті для пропуску громадян і автотранспорту», — заявив Шмигаль.
Він також додав, що Україна фактично припинила авіасполучення з Італією.
«Сьогодні дійсно було рішення і авіакомпанії вже приступили до його реалізації. Це фактично скасування авіасполучення з Італією», — сказав прем'єр і зазначив, що уряд рекомендуватиме припиняти авіасполучення з країнами, де зростають випадки зараження.
Шмигаль також сподівається, що епідемія нового коронавірусу у світі піде на спад до початку літа і пояснив, навіщо Україна ввела обмежувальні заходи: «Щодо питань, чи вчасно, чи ні (ухвалено рішення — ред.) — то це збалансоване рішення на сьогодні. Ми бачимо, як стрімко розгортається ситуація в розвинених країнах, в країнах Азії... Не хочемо чекати, коли в нас почнеться параболічне зростання (кількості заражених — ред.)».
11 березня Кабінет міністрів увів обмеження по всій Україні через загрозу поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Навчальні заклади відправлять на карантин, а в країні обмежать масові зібрання понад 200 людей.
З 12 березня у Києві обмежують освітній процес в закладах загальної та вищої освіти, дитячих садочках, мистецьких та спортивних школах. Також у місті обмежать проведення масових заходів (понад 60 людей): концертів, конференцій, кіносеансів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Попередньо обмеження діятимуть до кінця березня.
В Україні поки зафіксували один випадок інфікування коронавірусом.
Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.
Найпоширеніші симптоми, викликані коронавірусом SARS-CoV-2:
Головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зазначають в МОЗ. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.
Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.
Як захиститись від нового коронавірусу?
Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу захисні маски, БАДи та гомеопатія, імуномодулятори, засоби «народної медицини».
Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів:
- мийте руки;
- уникайте близьких контактів з хворими;
- збалансовано харчуйтеся;
- пийте достатньо рідини;
- провітрюйте та зволожуйте приміщення;
- ведіть здоровий спосіб життя;
- подбайте про достатню кількість сну;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
- Поділитися: