У Чернівцях виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом.

Про це 3 березня повідомив заступник міністра охорони здоров'я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Інфікований — житель Чернівців, який разом з дружиною 26 лютого повернувся автівкою з Італії через пункт пропуску «Порубне» в Чернівецькій області.

Як швидко поширюється вірус? Які симптоми COVID-19 та як від нього захиститися? Усі новини про коронавірус в Україні та світі читайте в текстовому онлайні.

Прикордонники поміряли йому температуру, вона була нормальною, а за два дні, 28 лютого, у чоловіка почалась гарячка та першіння у горлі. Він одразу ж звернувся до сімейного лікаря та залишався вдома. 29 лютого його госпіталізували, а ввечері в понеділок, 2 березня, за допомогою тестування підтвердили коронавірус.

Зараз проводиться робота з колом оточення інфікованого.

«І це коло невелике», — зазначив Ляшко.

Детальніше про найпоширеніші симптоми читайте в нашому онлайні.

У дружини хворого зараз ніяких симптомів не спостерігається. Вона ізольована і під наглядом лікарів.

Наразі підрозділи державної прикордонної служби та спеціалісти Міністерства охорони здоров’я встановлюють осіб, які могли контактувати з українцем, у якого виявили китайський коронавірус. На це, за правилами, у них є 48 годин.

Експерти також зазначили, що прикордонники та митники, які працювали на прикордонному пункті «Порубне» і контактували з інфікованим на коронавірус українцем, були в масках та рукавичках.

«Нагадую, що в нас є понад 2 тисячі боксів та близько 12 тисяч ліжок в інфекційних лікарнях. Понад тисячу лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч кваліфікованих медичних працівників, які знають – що і як робити у випадку підозри або захворювання на коронавірус», — наголосила очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.

Вона також закликала людей, які повертаються з країн, де зафіксовано випадки зараження на коронавірус, дотримуватись інструкцій та рекомендацій ВООЗ. При перших ознаках ГРВІ звертатися до лікаря й обов'язково повідомляти про вашу подорож.

Нагадуємо, на Буковині працює цілодобова «гаряча лінія» для інформування населення щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус – 0660849313. На неї радять телефонувати всім, хто перебував у країнах із зареєстрованими випадками коронавірусу у разі погіршення самопочуття, навіть якщо під час перетину кордону вони не мали проблем зі здоров’ям.

Рекомендації для запобігання зараження коронавусом
Фото:

МОЗ України

За останніми даними кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 90 936. Зокрема в Італії зафіксували 2 036 випадків зараження.

Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Ми працюємо кожного дня, аби ви першими дізнавалися про новини в Україні та світі. Фондуйте у нашу діяльність на Спільнокошті, hromadske дійсно потребує вашої підтримки.
Поділитись: