За перші 2 тижні від запуску урядової програми видачі дешевих кредитів для початку та розвитку малого бізнесу під 5-7-9% річних Українці подали заявок на отримання таких кредитів на загальну суму 2,04 мільярда гривень, однак банки видали таких кредитів лише на 27 мільйонів гривень.

Такі дані наводить Міністерство фінансів України.

Приблизний відсоток успіху у разі подачі заявки на отримання дешевого кредиту під 5-7-9% річних складає 1,32% (за розрахунками hromadske відповідно до даних про суми поданих та затверджених заявок).

За 2 тижні на участь у програмі подалося 4020 українців. Частині з них видали кредити, затвердивши заявку, а частину відправили на безкоштовні освітні курси для того, аби вони навчилися правильно складати бізнес-план. Загалом на курси наразі відправили 755 українців.

«Найбільше заявок було зареєстровано в Київській області — на суму 503,9 млн грн. На другому місці — Вінницька область — на суму 155 мільйонів. Замикають трійку лідерів одесити: там подали заявок на участь в програмі на загальну суму 131,9 млн грн», — зазначають у Мінфіні.

Там додають, що найбільше затверджених заявок наразі на Вінниччині, де видали пільгових кредитів на 3,8 мільйона гривень, у Житомирській та Львівській областях видали пільгових кредитів по 1,5 мільйона гривень.

Загалом за перші 2 тижні від старту програми пільгових кредитів в Україні видали таких кредитів на загальну суму 27 мільйонів гривень.

Програму офіційно запустили 3 лютого 2020 року. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують, зокрема державні банки. Перший пільговий кредит видав державний Укргазбанк 3 лютого.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: