За даними Державної фіскальної служби України, станом на 1 грудня 2018 року українці сплатили до місцевих бюджетів на 70% більше податку на нерухоме майно, ніж за 2017 рік.

Загалом, до місцевих бюджетів сплатили 753 мільйона гривень. Водночас, у ДФС очікують надходжень у розмірі 922 мільйона гривень.

Нагадаємо, що податком оподатковується житлова та нежитлова нерухомість громадян, площа якої перевищує 60 квадратних метрів для квартир, 120 квадратних метрів для приватних будинків та 180 квадратних метрів у разі, якщо особа володіє і квартирою і будинком.

«Водночас варто зазначити, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості», — повідомляють у ДФС.

Раніше стало відомо, що Рада ухвалила закон, яким підвищується ставки низки податків наступного року. За відповідний закон №9260 проголосувало 236 депутатів

Зокрема, законом передбачається:

·      збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%;

·      ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

·      збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.

Крім цього, закон звільняє від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

Також закон змінює правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці будуть платити 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня — 150 євро).

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

Поділитись: