Протягом березня 2020 року обсяги коштів українців на гривневих рахунках у банках знизилися на 0,8% або 2,752 мільярда гривень — передусім через панічні настрої через карантин та коронавірус.

Такі дані наводить Експертна платформа Національного банку України за підсумками березня.

Динаміка грошей українців на банківських рахунках протягом місяця буле неоднорідною: на початку місяця, коли запровадили карантинні заходи, у Нацбанку фіксували незначний ажіотаж — населення знімало гроші з банківських рахунків. Так, протягом 2-24 березня з банків зняли загалом 2% гривневих вкладів та 0,2% вкладів в іноземній валюті.

«Як свідчить оперативний моніторинг Національного банку, скорочення залишків коштів на рахунках фізичних осіб взагалі припинилося після 25 березня. Вклади в національній валюті за останні 7 днів березня навіть зросли на 4 млрд гривень», — повідомляють експерти Нацбанку.

Валютні вклади наприкінці березня майже не змінювалися після незначного відтоку у другій декаді березня.

«Ситуація суттєво відрізняється від гострих фаз попередніх криз. Зокрема, тільки у серпні 2014 року скорочення залишків коштів у національній валюті становило 1,44%, а у інвалюті — 3,11%», — зазначають у Нацбанку

Поділитись: