Українців евакуюють із китайської провінції Хубей, яка є епіцентром розповсюдження коронавірусу, 11 лютого. Після евакуації на них очікує обов’язковий 14-денний карантин.

Про це передає пресслужба посольства України в Китаї.

11 лютого Україна планує здійснити спеціальний чартерний рейс: Київ-Ухань-Київ.

Згідно з повідомленням, евакуація добровільна. З провінції вивозять тих українців, які попросили включити їх до списку на евакуацію.

Посольство просить їх мати напоготові паспортні документи, бути на зв’язку та чекати на дзвінок або повідомлення від дипустанови в чаті месенджера WeChat.

У посольстві нагадали, що після повернення, на українців очікує обов’язковий 14-денний карантин.

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо, що в одного українця на лайнері Diamond Princess, що зараз стоїть біля Японії на карантині, виявили коронавірус. Його доставили до лікарні. Загалом на лайнері 25 українців.

За останніми даними, унаслідок зараження китайським коронавірусом у всьому світі померли 910 пацієнтів, проте 3352 людини видужали. Кількість інфікованих зросла до 40 536.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: