Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №2694, яким хочуть зобов’язати пішоходів користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами, стрічками зі світловідбивними елементами або носити одяг, який має такі елементи.

Такий проєкт закону 3 червня підтримав 271 народний депутат.

У пояснювальній записці йдеться, що цей проєкт закону має на меті зменшити кількість аварій за участю пішоходів.

«Роль світлоповертальних елементів дуже значна. Якщо водій раніше помітить пішохода, який рухається по дорозі, то здатний швидше відреагувати — об’їхати, обігнати або загальмувати», — йдеться у документі.

Поки у документі відсутні норми про вигляд і розмір світловідбивачів, однак зазначається, що він повинен виконувати свою функцію і бути видимим. Кожен зможе вибрати будь-яку форму, адже доступні різні брелоки, стрічки, жилети, наклейки тощо.

В разі ухвалення закону в цілому за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світловідбивних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами штрафуватимуть. Розмір штрафів становить 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян — 51 гривню. 

Перед цим народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №2697, яким хочуть підвищити рівень штрафів за порушення пішоходами правил дорожнього руху, зокрема у стані сп’яніння.

Поділитись: