Люди спостерігають з мосту Маргіт за ходом пошукової операції на річці Дунай в Будапешті, Угорщина, 30 травня 2019. Напередодні там затонув прогулянковий катер із 35 пасажирами
Фото:

EPA-EFE/BALAZS MOHA

У Будапешті, за рішенням Верховного суду Угорщини, 31 липня знову затримали 64-річного одесита, капітана швейцарського круїзного судна «Viking Sygin» Юрія Ц., який є фігурантом справи про загибель 28 людей на Дунаї.

31 липня Юрія Ц. привели на судове засідання у наручниках. Засідання відбувалося за зачиненими дверима і тривало понад три години, передає Index.

Адвокат капітата заявив, що Юрій Ц. не порушив правил перебування під домашнім арештом. До того ж, через два місяці після катастрофи не може йтися про небезпеку знищення доказів, тому захисник вважає рішення суду безпідставним.

31 липня адвокат українця оскаржив нову підозру, висунуту його підзахисному, і подав апеляцію. Захист стверджує, що капітан брав участь у наданні допомоги потерпілим — він кидав у воду рятувальні кола та спустив у Дунай рятувальні човни.

Українець перебував під домашнім арештом із 13 червня без права залишати межі міста. За приписом, він мав двічі на тиждень з’являтися в офісі слідчих. 29 липня за рішенням Верховного суду Угорщини, Юрія Ц. взяли під варту за підозрою у ненаданні допомоги потерпілим.

Нагадаємо, 29 травня на Дунаї у Будапешті зіткнулися велике круїзне судно «Viking Sygin» та малий прогулянковий катер «Hableány». На борту останнього перебували 35 людей — 22 жінки, 12 чоловіків і дитина, переважно туристи із Південної Кореї. Від сильного удару катер затонув приблизно за сім секунд — вижили тільки семеро пасажирів «Hableány». Тіло одного пасажира досі не знайдене.

Поділитись: