Вперше громадянка України виграла в Європейському суді з прав людини справу щодо домашнього насильства.

Про це повідомляє благодійна організація Український жіночий фонд.

«Ірина Левчук, мама чотирьох дітей, боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз», — йдеться у повідомленні.

Однак усі судові інстанції в Україні жінка програла, бо національні суди вирішили, що право чоловіка на житло важливіше. Суди в Україні розглядали цю справу понад два роки, вже після цього Левчук звернулася до ЄСПЛ.

У справі, яка опублікована на сайті ЄСПЛ, серед іншого йдеться, що чоловік позивачки сильно пив, постійно сварився та погрожував дітям.

Як борються з домашнім насильством в Україні

Україна була однією із держав-авторок Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала документ.

У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.

Також фракція «Слуга Народу» на початку серпня внесла у Раду законопроєкт, яким пропонує карати за домашнє насильство залученням до суспільно корисних робіт, а отримані гроші спрямовувати постраждалим.

На скільки погіршилася ситуація з домашнім насильством під час карантину?

У середині квітня в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину дзвінків на гарячу лінію збільшилось на 30%. Також про спалах домашнього насильства заявляли у Франції, Італії та Іспанії. Вчені з Великої Британії виявили, що пережите домашнє насильство в минулому збільшує ризик смерті серед жінок. 

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

За номерами телефонів:

  • 102 ― Національна поліція України;
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
  • 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;
  • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
  • денні центри UNFPA;
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.
Поділитись: