Фракція «Слуга Народу» пропонує карати за домашнє насильство залученням до суспільно корисних робіт, а отримані гроші спрямовувати постраждалим.

Про це повідомила заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

Йдеться про законопроєкт №3908-1, який 3 серпня подали депутати від монобільшості. Текст закону наразі відсутній.

За словами Кравчук, сьогодні більшість винних у домашньому насильстві сплачують штрафи з сімейного бюджету. Фактично діти та інші члени родини страждають подвійно.

Сьогодні за вчинення домашнього насильства кривдника карають штрафами, громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або арештом на строк до 6 місяців, водночас компенсацію отримує держава. Також передбачене обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.

«Ми з колегами поміркували над тим, як зробити відповідальність за домашнє насильство більш адресною, і пропонуємо залучати порушників до суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі», — написала депутатка.

Також, за її словами, важливим є нововведення про можливість розгляду справ про домашнє насильство без присутності самих кривдників, які часто намагаються сховатися від слідства. Цим часто ускладнюється ухвалення рішення про покарання.

«Певно, що з мітлою у руках протягом 120-240-360 годин суспільно корисних робіт порушники досягнуть більших успіхів у виправленні своєї поведінки, а члени їхніх сімей не опиняться у скрутному становищі», — додала Кравчук.

Поділитись: