Під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ українська делегація представила копії російських паспортів ватажка бойовиків «ДНР» Дениса Пушиліна і так званих міністрів закордонних справ обох «республік».

Про це «Укрінформу» повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк. 

«Ми звернули увагу присутніх іноземних делегацій на спроби Росії на переговорах у Мінську не лише зняти із себе відповідальність як із учасника конфлікту на сході України, але й нав’язати участь у засіданнях ТКГ тих людей, які не представляють населення тимчасово окупованих територіях Донбасу і взагалі є громадянами РФ», — сказав він.

Крім Пушиліна, українська делегація показала копії паспортів РФ так званих міністрів закордонних справ «ДНР» і «ЛНР» — Наталії Ніканорової та Владислава Дейнего.

Цимбалюк зазначив, що під час засідання українські представники наголосили: ці особи не представляють інтереси жителів окупованої частини Донбасу.

«Вони можуть бути представлені лише місцевими органами влади, обраними на законних місцевих виборах, організованих відповідно до Конституції України та законодавства України», — зазначив Цимбалюк.

Водночас Росія привела на переговори в Мінську не людей, обраних на демократичних виборах, а тих, хто отримав владу за допомогою російської зброї та найманців, додав представник України.

7 травня стало відомо, що влада України має намір запрошувати переселенців із Донбасу на наступні засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Поділитись: