Економіка / Гроші

Українська «дочка» російського «ВТБ-Банку» запровадила ліміти на зняття готівки

Національний банк
Економіка/Гроші/Українська «дочка» російського «ВТБ-Банку» запровадила ліміти на зняття готівки
Зберегти
Вигляд
Акціонерне товариство «ВТБ-Банк», яке є дочкою російського банку ВТБ, запровадило ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.

Національний банк випустив прес-реліз, присвячений ситуації з «ВТБ-Банком».

«Ми спостерігаємо певне зниження обсягу ліквідності в АТ «ВТБ Банк», яке відбувалося в процесі згортання діяльності АТ «ВТБ Банк» вже тривалий час та було поглиблене рішенням Апеляційного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів фінансової установи», — йдеться у повідомленні.

Регулятор наголосив, що зараз фінансова установа не може поповнювати ліквідність за рахунок продажу заставного майна та активів.

«5 листопада 2018 року банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, направлені на стримування відтоку коштів клієнтів: введені комісії та ліміти на зняття готівки. Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, що склалася, та за потреби вживатиме заходів в межах повноважень, передбачених чинним законодавством», — заявили в Нацбанку.

Також регулятор запевнив, що ситуація з «ВТБ-Банком» не впливає на стабільність банківського сектору України.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Пов`язані новини