УКРАЇНА

Суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи

2 жовтня, 2018 14:36
УКРАЇНА/Суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи
Зберегти
Вигляд
Апеляційний суд Києва видав дозвіл на стягнення з російських державних банків, які працюють в Україні, близько 140 мільйонів доларів для виконання рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації 17 компаніям втрат від анексії Криму.

Апеляційний суд Києва видав дозвіл на стягнення з російських державних банків, які працюють в Україні, близько 140 мільйонів доларів для виконання рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації 17 компаніям втрат від анексії Криму.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на рішення суду.

Як зазначається, Апеляційний суд постановив видати виконавчий документ, на підставі якого виконавча служба може у примусовому порядку виконати рішення суду про стягнення з російських державних банків заборгованості. Зокрема, мова йде про акції «дочок» російських «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» .

В той же час, повідомляється, що у відповідачів у справі є можливість оскаржити рішення суду протягом 30 днів у Верховному суді.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шанси України стягнути збитки з Росії: без чого не можна рухатися вперед?

Пов`язані новини