Компанія «ЕРУ Трейдинг» вперше в історії України здійснила імпорт електроенергії з Євросоюзу. Подія стала можливою після запуску нового ринку електроенергії.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Там зазначають, що придбали електрику у Словаччині та Угорщині, яку потім поставили до України. Імпорт відбувся на так званому Бурштинському енергоострові — єдиній частині України, яка інтегрована до енергосистеми ЄС.

«Початок імпорту електроенергії в межах Бурштинського енергоострову — це черговий крок до інтеграції українського ринку до енергетичних ринків Європи та запорука справедливої конкурентної ціни для кінцевих споживачів», — повідомляють у компанії.

Про можливість імпорту електроенергії з ЄС повідомляють і у компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

«Наша компанія також має плани розпочати імпорт електроенергії вже в липні з подальшим активним розвитком цього напрямку нашої діяльності у наступні місяці», — йдеться у повідомленні «ДТЕК трейдинг».

Компанія «ЕРУ» (Енергетичні ресурси України) належить Ярославу Мудрому і Дейлу Пері. До кінця 2018 року її співвласником був Андрій Фаворов, який продав свій пакет акцій та став очільником газового дивізіону державного Нафтогазу.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії. 2 липня у компанії Укренерго заявили про можливий колапс нового енергоринку, який може настати через скасування постанови НКРЕКП про тариф для компанії на передачу електрики.

Про те як працює новий ринок електроенергії читайте у публікації

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

За розрахунками компанії ДТЕК Ріната Ахметова, ринкова ціна теплової енергії на новому ринку у перший день торгів скоротилась на 11%.

Поділитись: