🎧 Українська медична рулетка для пацієнта і стигматизація хоспісів
Це подкаст «Я і воно: як пережити онко», авторський проект Яни Сєдової — журналістки hromadske й онкопацієнтки. Її стаж в діагнозі значний — з 2009 року. Уже восьмий рік вона живе з четвертою стадією.
Цей подкаст — насамперед для пацієнтів і їхніх родичів. Адже в Україні понад 1 мільйон онкопацієнтів.
А також для тих, хто стурбований своїм здоров'ям і хоче дізнатися, як запобігти раку або виявити його на ранній стадії, що дозволяє пройти лікування та забути про хвороби, і жити далі.
Нещодавно Яна вийшла з лікарняного, який тривав 4 місяці. Це було пов'язано з різким погіршенням її здоров'я. У неї відмовили ноги, вона пройшла через дві операції в київській лікарні № 17. На жаль, метастази дісталися до її центральної нервової системи.
З лікарні Яна поїхала у відділення паліативної медицини при Київському онкоцентрі.
У цьому випуску йдеться про те, що хоспіси в нашому суспільстві дуже стигматизовані, а людину, яка відвозить туди родича, як правило, засуджують. Водночас мало хто уявляє, наскільки це важка праця — забезпечувати нормальний догляд лежачого.
У подкасті також почуєте про психологічну допомогу родичам пацієнтів, адже вони часто вигорають морально і фізично, а хтось так і не знаходить в собі сили піклуватися про хворого.
До речі, на цю тему є окремий випуск з онкопсихологинею Вікторією Костецькою. Він називається «Дозволити будь-які емоції: як близьким пацієнта підтримувати його і не вигоряти самому».
Слухайте новий епізод подкасту на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.
- Поділитися: