Українська письменниця Гаська Шиян стала лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу. Цю нагороду вона здобула за роман про війну «За спиною», який навесні вийшов у видавництві «Фабула».

Про це повідомила письменницька організація PEN Ukraine.

Книга розповідає історію 27-річної успішної українки, життя якої різко змінилася, коли її хлопця прийшла повістка в армію. Це призводити до розуміння, що війна не «десь там на сході», а «в нашій спільній Європі». У книзі йдеться про те, що війна так чи інакше стосується всіх європейців.

«Цей роман не просто стилістично майстерний і зрілий, але і важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст», — йдеться у висновку членів українського журі премії.

Лауреатами Премії також стали Laura Fredenthaler (Австрія), Piia Leino (Фінляндія), Sophie Daull (Франція), Réka Mán-Várhegyi (Угорщина), Beqa Adamashvili (Грузія), Nikos Chryssos (Греція), Jan Carson (Ірландія), Giovanni Dozzini (Італія), Daina Opolskaite (Литва), Marta Dzido (Польща), Tatiana Ţîbuleac (Румунія), Ivana Dobrakovová (Словаччина) і Melissa Harrisson (Велика Британія).

Автори-переможці отримують грошову винагороду у розмірі 5,000 євро та підтримку, спрямовану на переклад і міжнародну рекламу їхніх творів. Премія фінансується Європейською комісією у межах програми «Креативна Європа».

Цьогоріч Україна вперше приєдналася до літературної премії Європейського Союзу.

Поділитись: