Українська розвідка не фіксує постачання Китаєм зброї до росії
Розвідка Міністерства оборони України поки що не зафіксувала фактів постачання Китаєм зброї до росії.
Про це в етері телемарафону заявив представник розвідки Андрій Юсов, цитує «Укрінформ».
За словами Юсова, українська розвідка наразі перевіряє інформацію про постачання Китаєм гвинтівок чи бронежилетів. Також росія закупляла у відкритих джерел дрони й товари цивільного призначення, з яких можна використати мікросхеми. Але представник розвідки наголошує, що тут ідеться не про міждержавну допомогу.
Нагадаємо, у середині березня українські військовослужбовці на Донбасі збили безпілотник китайського виробництва Mugin-5.
Компанія Mugin Limited підтвердила, що це був їхній дрон, назвавши інцидент «дуже сумним»: «Ми не виправдовуємо використання [Mugin-5]. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб це зупинити».
У заяві, опублікованій на сайті компанії, йдеться, що Mugin Limited засуджує використання своєї продукції під час війни і заявляє, що припинила продаж продукції в росію чи Україну на початку війни.
Також видання CNN заявляло, що китайські державні оборонні фірми протягом 2022 року підтримували торговельні відносини з російськими оборонними компаніями, які потрапили під санкції. Зокрема, пекінський оборонний підрядник Poly Technologies надіслав щонайменше десять постачань. Вони, зокрема, містили деталі для вертольотів.
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.
Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови із Зеленським не було.
Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але зауважила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
- Поділитися: