Українська сторона пропонує ввести обов'язкові зібрання робочої групи ТКГ через смертельні обстріли на Донбасі ㅡ ОП

Українська сторона пропонує ввести більш сувору відповідальність за снайперські обстріли на Донбасі та в разі смерті через обстріли протягом доби збирати обов'язкові зустрічі робочої групи ТКГ з питань безпеки.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Зокрема, 19 квітня керівник ОП Андрій Єрмак взяв участь у відеоконференції політичних радників лідерів країн-учасниць «нормандського формату».

Німецька сторона запропонувала узгодити звернення радників «нормандської четвірки» про те, що вони вітають зміцнення режиму припинення вогню та закликають представників Тристоронньої контактної групи (ТКГ) працювати над координацією реагування на його порушення.

Українська сторона підтримала таке звернення і запропонувала вдосконалити «режим тиші» на Донбасі: запровадити більш сувору відповідальність за снайперські обстріли, а якщо хтось загине під час обстрілів — протягом 24 годин збирати робочу групу ТКГ з питань безпеки без права відмовитись.

Як зазначає Єрмак, пропозиції української сторони вже сформовані, їх представлять координатору робочої групи з питань безпеки ТКГ, послу Яшару Халіту Чевіку під час засідання 20 квітня.

Окрім того, радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії також домовилися на наступних засіданнях продовжити роботу над узгодженням кластерів для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Що за кластери?

Кластери для імплементації Мінських домовленостей — це документ, який за пропозиціями Франції та Німеччини розробляється на рівні політичних радників «нормандської четвірки». Він фактично покликаний узгодити погляди сторін на послідовність виконання пунктів Мінських домовленостей.

Єрмак зазначав, що в разі їх узгодження вони стануть основою для дорожньої карти із врегулювання конфлікту на Донбасі, повернення та реінтеграції окупованих територій в Україну.

Загострення біля кордонів

Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців: Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.

Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають від Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (закорема президент США Джо Байден) також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Крім того, 16 квітня Зеленський особисто зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель (вона долучилася до переговорів через відеозв'язок).