Українські аграрії просять уряд розслідувати дії країн ЄС, які заборонили імпорт української продукції
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» надіслала Міністерству економіки запит на початок розслідування та вжиття заходів у відповідь на дії низки країн ЄС, які заборонили імпорт української сільськогосподарської продукції.
Про це йдеться на сторінці УКАБ.
Генеральний директор УКАБ Роман Сластьон називає дії країн є «дискримінацією української агропродукції». Він зазначив, що його організація сподівається на вирішення проблеми з експортом аграрної продукції шляхом діалогу, проте вже більше тижня перемовини не дають очікуваного результату.
«Мінекономіки має розпочати розслідування і розглянути комісійно варіанти заходів у відповідь в разі неприпинення дискримінації української агропродукції», — каже Сластьон.
УКАБ нагадує, що законодавство передбачає можливість проведення відповідного розслідування з боку Мінекономіки. Матеріали такого розслідування має розглядати міжвідомча комісією з міжнародної торгівлі.
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» об'єднує понад 130 представників агробізнесу — агрокомпаній та постачальників сільгоспресурсів.
Що передувало?
Польща, Угорщина, Болгарія та Словаччина заборонили імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. А ось Румунія вирішила поки не забороняти імпорт українського зерна та дочекатися заходів Єврокомісії.
Країни заявили про дестабілізацію внутрішнього аграрного ринку через сільськогосподарську продукцію з України, яка мали би проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни. Через це місцеві аграрії втрачають свої прибутки, оскільки ціна на зерно знижується.
Словаччина також заявила, що хоче захистити словацькі господарства та здоров’я споживачів. Ця країна також заборонила перероблення та введення до кормового і харчового ланцюга українського зерна, пояснивши це наявністю в ньому пестициду, який заборонений у ЄС. Проте Чехія провела перевірку українського зерна і не знайшла ніяких порушень.
Водночас Україна домовилася з Угорщиною, Словаччиною, Польщею, Румунією та Болгарією про збереження транзиту зерна. Як пише RMF24, 23 квітня Єврокомісія зідзвонилася з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією щодо імпорту української сільгосппродукції. Однак розмова завершилася без домовленостей.
- Поділитися: