Український національний контингент Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго взяв участь в операції з евакуації персоналу з однієї із баз Місії. Українські миротворці не постраждали.

Про це повідомила пресслужба Об'єднаного оперативного штабу Збройних сил.

«25 листопада вертольоти Мі-24 зі складу 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго було задіяно до операції з евакуації персоналу однієї із баз ООН поблизу населеного пункту Бені (провінція Північне Ківу)», — йдеться у повідомленні.

Українські миротворці прикривали з повітря південноафриканські транспортні вертольоти, оскільки на базу ООН напало місцеве населення.

Мешканці були невдоволені діями Місії з їхнього захисту. Зокрема, через чергову атаку бойовиками терористичного угруповання Союзних демократичних сил (ADF) на один із міських районів Бені, внаслідок якої загинули вісім цивільних осіб та ще дев’ятеро — захоплені у полон.

Напередодні протестувальники заблокували автомобільні шляхи та зруйнували частину укріплень базового табору Збройних сил Малаві неподалік міста Бені. 25 листопада протести переросли у масові заворушення: у Буакене натовп проник на територію бази, де розташовувався цивільний персонал Місії, пограбував та спалив будівлі й транспортні засоби.

Зазначимо, Збройні Сили України від лютого 2012-го перебувають у складі місії ООН зі стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго, провінція Північне Ківу та Південне Ківу.

У складі Місії ООН, крім військового контингенту, також проходять службу 15 військовослужбовців українського національного персоналу — 11 військових спостерігачів та 4 офіцери штабу.

Угруповання ADF сформувалося в Уганді ще в 1995 році. Це група повстанців в Уганді та Демократичній Республіці Конго, вважається терористичною організацією. За останні п’ять років викликало смерті у понад 1500 осіб у ДР Конго.

Поділитись: