Українські полярники почали вивчати китів за допомогою дронів

Кит, за яким із дрона спостерігали полярники зі станції «Академік Вернадський»
Кит, за яким із дрона спостерігали полярники зі станції «Академік Вернадський»Національний антарктичний науковий центр / Facebook

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» почали досліджувати китів за допомогою дронів.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Перший етап цієї роботи в районі Антарктичного півострова провели співробітники відділу біології і екології НАНЦ — Оксана Савенко та Вадим Ткаченко. Як пояснюють науковці, виміряти китів з човна чи з берега досить складно, а от зображення з дрона значно полегшує це завдання. Так вони з'ясували, що довжина горбатих китів сягає 13-15 метрів, а синіх китів — 30 метрів.

Дослідниця Оксана Савенко пояснила, що для більш точних розрахунків дрон оснащений додатковим лазерним альтиметром, який дуже точно визначає відстань до цілі.

Також дослідники кажуть, що, встановивши розмір кита, вчені можуть дійти висновків про його вікову категорію. Це дасть змогу краще розуміти стан популяцій китів.

Одним із важливих завдань є вивчення реакції китів на наближення човнів та їхнє перебування поблизу. Це міжнародний експеримент, за результатами якого буде скориговано правила щодо наукових та рекреаційних спостережень за китами в Антарктиці.

Крім цього, за допомогою дронів науковці можуть досліджувати поведінку китів. Зокрема, як самиці навчають дитинчат самостійному живленню крилем або в який спосіб взаємодіють кити під час групових полювань і соціальних контактів.

Також Оксані Савенко та Вадиму Ткаченку вдалося зробити фотоідентифікаційні світлини горбатих китів, фінвалів, косаток, тюленів Ведделла і морських леопардів.

Комплексне дослідження китів на станції «Академік Вернадський» почалося 2018 року. За цей час вчені змогли зібрати інформацію про міграцію горбатих китів у Південній півкулі та контакти між популяціями цих тварин.

Авторка: Катерина Єсікова