За минулу добу, 21 жовтня, бойовики на Донбасі здійснили п’ять обстрілів, порушуючи мирні домовленості. У відповідь на один із них українські військові відкрили вогонь.

Як уточнює штаб операції Об’єднаних сил, йдеться про обстріл зі стрілецької зброї поблизу села Артема на Луганщині надвечір 21 жовтня.

«Аби придушити вогневу активність ворога, зберегти власне життя і здоров'я, наші воїни відкрили вогонь у відповідь, що змусило противника припинити обстріл», — зазначають у штабі.

Там додають, що серед українських військових втрат і поранень немає, а втрати противника уточнюються.

Крім того, неподалік від Мар’їнки та Авдіївки українські військові виявили та подавили ворожий безпілотник, який пролетів лінію розмежування.

Від початку 22 жовтня бойовики на Донбасі двічі порушили режим припинення вогню: в районі Новолуганського застосували автоматичний станковий гранатомет, а поблизу Артема — стрілецьку зброю. На ці обстріли українські військові також відкрили вогонь у відповідь.

20 жовтня один український військовий на Донбасі дістав акубаротравму (пошкодження вуха) внаслідок обстрілу бойовиків. Його стан здоров'я називають задовільним.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: