Українські водії на кордоні планують голодування — «Радіо Свобода»

Українські водії, що вже два тижні заблоковані на виїзді з Польщі через польський страйк, планують розпочати голодування.

Про це сказав водій міжнародних перевезень Роман Власюк у коментарі «Радіо Свобода».

Він розповів, що близько 200 українських водіїв, які стоять поблизу пункту пропуску «Корчова», оточила місцева поліція. За його словами, українські водії йшли, щоб поспілкуватися з польськими протестувальниками, але поліція їх зупинила.

«Нас заблокували серед поля. Нас тут близько 200 водіїв. Поліцейські сказали, що по їхніх законах згромадження людей в такій кількості не дозволено. Вони в повній амуніції, з балонами, газами, "перцівками"», — сказав Власюк.

За словами водія, з польськими перевізниками домовилися 30 листопада, що вони пропускатимуть сім авто на годину. Але працювала ця домовленість недовго — до 22:00.

«Далі домовленість була зірвана і нас знову поставили на один автомобіль в годину. Зараз тільки на "Корчовій" ми маємо заблокованих 2000 вантажівок, тобто в Україну в очікуванні 2000 машин експорту», — сказав водій.

Він розповів, що двох українських водіїв пропустили на переговори до поляків. Вимоги українських перевізників — пропустити одним виїздом усі машини, які мали вночі поїхати згідно з домовленостями про «7 машин на годину». А також — надалі збільшити пропуск до 14 машин у годину.

«Якщо наші умови не будуть виконані, ми офіційно заявляємо про голодування. Ми відмовляємося від волонтерської допомоги. Ми переходимо тільки на воду і чай», — заявив Роман Власюк.

Чому страйкують польські перевізники?

Причиною стала «надмірна конкуренція» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.

Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.

Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.