Новий випуск українських єврооблігацій на загальну суму 1 мільярд євро придбали інвестори з 25 країн світу.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Загалом нові шестирічні євробонди України придбало 212 інвестиційних фондів. Нагадаємо, що відсоткові ставки за цим боргом складають 6,75% річних.

«Це добре, бо це суттєво розширює коло інвесторів в Україну в наступні роки. Поки ми працюватимемо над збереженням макростабільності та прискоренням зростання, над покращанням рейтингів і подальшим зниженням вартості запозичень», — повідомила Маркарова.

Фото:

Мінфін

Україна випустила нові шестирічні євробонди у євро 13 червня. Загальна сума, яку вдалося залучити від випуску цінних паперів склала 1 мільярд євро.

В межах випуску євробондів команда Мінфіну почала так зване road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу. Інвесторів Мінфін шукав у Лондоні, Франкфурті, Мілані та Мюнхені.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Нагадаємо, за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Наприкінці травня у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Поділитись: