Українських правоохоронців більше цікавить робота ПриватБанку після націоналізації, а не до неї — голова правління
Українські правоохоронні органи порушили низку справ проти чинного менеджменту ПриватБанку, водночас вони не проводять розслідування злочинів, попередніх власників банку, зокрема виведення ними коштів з установи.
Про це повідомив голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл в інтерв'ю «НВ Бізнес».
«Мене дуже дивує, чому правоохоронні органи більше зацікавлені в тому, що робить банк після націоналізації, а не до неї», — заявив Крумханзл.
Він зазначив, що від часу його призначення на посаду голови правління банку наприкінці 2017 року, його викликали на допити близько 10 разів. Щодо голови ПриватБанку порушили низу справ, зокрема за звинуваченням у шпигунстві на користь інших держави.
«Це, на мій погляд, вимагає великих фантазій. Перш за все, ні у мене, ні у моїх колег в банку немає доступу до державної таємниці. Це абсолютно божевільна ідея», — зазначив Крумханзл.
Водночас він додав, що правоохоронці майже не розслідують справи щодо виведення з ПриватБанку близько 5 мільярдів доларів, через що уряд мусив націоналізувати банк.
«З 2016 року банк надав правоохоронним органам всі необхідні заяви і величезну кількість документів для розслідувань. Але, наскільки я знаю, ніхто з колишніх власників і менеджменту не був допитаний, на допити викликали тільки рядових співробітників», зазначив голова правління ПриватБанку.
Крумханзл додає, що перед слуханнями судів у справі ПриватБанку банк завантажує свої банкомати та каси у відділеннях додатковим обсягом готівки.
Зазначимо, що ПриватБанк — найбільший та найбільш прибутковий банк в Україні. До 2016 року банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, однак наприкінці 2016 року його було націоналізовано рішенням уряду через ризик банкрутства. Після націоналізації уряд докапіталізував банк, вливши у нього понад 150 мільярдів гривень у формі державних облігацій.
Наразі колишні власники ПриватБанку намагаються оскаржити націоналізацію банку та повернути над ним контроль, в той час як уряд, Нацбанк та сам ПриватБанк через суди намагаються отримати виведені з ПриватБанку напередодні націоналізації кошти.
Нагадаємо, видання Reuters процитувало заступницю голови НБУ Катерину Рожкову. Вона заявила, що обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми ПриватБанку.
Водночас 13 жовтня Рожкова підтвердила, що перемовини з МВФ продовжується, проте вони «уважно слідкують за розвитком ситуації з ПриватБанком».
Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів.
- Поділитися: