Суд ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського у справі ПриватБанку
Печерський суд Києва ухвалив рішення на користь Ігоря Коломойського, розірвавши договори поруки олігарха за кредитами рефінансування ПриватБанку в Національному банку, загальна сума яких складає 9,2 мільярда гривень. Про це повідомляє прес—служба Національного банку України.
Зазначається, що у 2015 році Коломойський, який тоді був співвласником ПриватБанку, уклав з НБУ договори особистої поруки за кредитами, які Нацбанк видавав для рефінансування Привату. Загальна сума цих кредитів складала 9,2 мільярда гривень.
«Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Задля уникнення солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати зазначені договори поруки», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
У Нацбанку повідомили, що дане рішення ще не набуло законної сили. Нацбагнк планує подати на нього апеляцію.
«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку», — додав Григорчук.
У 2018 році Нацбанк подав 4 позови до українських судів та один позов до Cуду першої інстанції в Женеві у Швейцарії та Україні проти Ігоря Коломойського задля погашення кредитів рефінансування ПриватБанку. 19 березня 2019 року Верховний Суд України задовольнив касаційні скарги НБУ та зобов’язав Господарський суд Дніпропетровської області розглянути зазначені позови.
Нагадаємо, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. Мінфін оскаржив це рішення.
Також повідомлялось, що Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
- Наразі рішення суду ще не набуло законної сили.
- У ЧЕСНО виявили, що судді, які ухвалили рішення щодо націоналізації ПриватБанку, приховували майно.
- У штабі кандидата у президенти України Володимира Зеленського повідомили, що рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку доводить «провал судової реформи» в України. Пізніше сам кандидат повідомив, що у разі обрання президентом «буде робити все, щоб забезпечити стабільну роботу ПриватБанку».
- У ПриватБанку заявили, що рішення суду не вплине на його роботу, сам банк має достатні запаси коштів, щоб розрахуватися з клієнтами.
- Увечері, 18 квітня, президент Петро Порошенко звернувся до народу та заявив, що судове рішення на користь Коломойського може призвести до дефолту. Згодом Порошенко скликав засідання РНБО, де доручив НБУ забезпечити відділення ПриватБанку готівкою та не допустити паніки серед громадян.
- Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, заявив, що суд ухвалив рішення на його користь тому, що «чинний президент України — його маріонетка». Також олігарх додав, що насправді ПриватБанк є збитковим, а прибуток, який банк показує у своїй звітності, формується за рахунок державних облігацій, якими ПриватБанк докапіталізували після націоналізації.
- Рішення суду засудили у США та ЄС, де вважають, що суд має взяти до уваги аудиторські висновки, які підтверджують, що перед націоналізацією з ПриватБанку вивели 5,5 мільярда доларів.
- Поділитися: