Економіка / Макроекономіка

Український бюджет втрачає $8,6 млрд щороку через корупцію та неефективне управління — дослідження

Центр економічної стратегії
Економіка/Макроекономіка/Український бюджет втрачає $8,6 млрд щороку через корупцію та неефективне управління — дослідження
Зберегти
Вигляд
Через неефективне державне управління, корупцію та низку якість роботи судових органів український бюджет щороку недораховується близько 8,6 мільярдів доларів.

Про це йдеться у дослідженні «Скільки втрачає бюджет на неефективному управлінні країною?» яке підготували експерти «Центру економічної стратегії».

«Очікувані сумарні збільшення надходжень до бюджету від покращення правовладдя оцінюються щонайменше у сумі 26,6 млрд дол США як одноразова сума та додаткові 8,6 млрд дол США щороку. Відтак, за п’ятирічний строк одноразові втрати чи недоотримані надходження коштів для державних фінансів можуть скласти 70 млрд дол США», — йдеться у дослідженні.

Зокрема, у дослідженні розглядали втрати держави від ухилення від сплати податків, відсутність ринку землі, «токсичні» кредити у державних банках, неефективне управління державними підприємствами та відсутність контролю держави за цілими галузями.

Раніше в ООН підрахували, що втрати світової економіки від корупції щороку складають 2,6 трильйона доларів.

Також у Міжнародному валютному фонді заявили, що корупція «з'їдає» до 2% зростання економіки України.

Більше про:
# корупція
Пов`язані новини