За підрахунками Міжнародного валютного фонду, якби рівень корупції в Україні був на рівні європейських країн, що розвиваються, то зростання економіки становило б 5% щороку.

«Якби рівень корупції в Україні було знижено до середнього рівня серед європейських країни, то реальне зростання ВВП складало б не 3%, а 5%. Більше того, це змінило б потенціал зростання», — заявив Йоста Люнгман, постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні.

За його словами, корупція є однією з ключових перешкод на шляху до економічного зростання України.

Крім цього, на думку представника МВФ, економічне зростання та відновлення України наразі є недостатнім.

«Безумовно, зростання економіки на 3% в рік це краще, ніж її падіння на 10%, яке Україна пережила у 2015 році. Проте, якщо подивитися в контексті, то європейські країни, що розвиваються, наразі зростають в середньому на 4-5% щороку, що свідчить про недостатньо швидке відновлення України», — додав Люнгман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: