Фітнес-додатки від українських розробників BetterMe та BetterMen фігурують у розслідуванні The Wall Street Journal стосовно передачі приватної інформації користувачів третім сторонам, в тому числі компаніям Facebook, Google та Apple.

BetterMe передавали інформацію низці третіх сторін — компаніям Facebook, Google та Apple, аналітичним платформам Appsflyer, Firebase і Crashlytics, маркетинговим платформам Leanplum і MailFire.

Зазначається, що це відбувалося навіть тоді, коли користувач не мав своєї сторінки в соціальних мережах.

Додатки компанії BetterMe використовувались фітнес-трекерами, тому люди вводили туди інформацію про свій зріст, вагу, проблемні зони тіла та режим тренувань.

Представниця BetterMe Катерина Павлевич у коментарі виданню Vector заявила, що приватна інформація користувачів не використовувалася для налаштування реклами у Facebook. В компанії також заявили, що вичерпний перелік компаній, яким передають дані, наведений в угоді про конфіденційність.

«Через Facebook Analytics можна дізнатися, які тренування найбільш популярні серед користувачів та розробити більше тренувань такого виду», — стверджує речниця компанії.

Раніше соцмережа Facebook подала позови проти двох українців — Андрія Горбачова та Гліба Случевського. Вони нібито незаконно збирали персональні дані користувачів за допомогою спеціального додатка.

Нагадаємо, засновник Facebook Марк Цукерберг оголосив про новий вектор розвитку компанії, який базується на захисті персональних даних користувачів.

Також раніше повідомлялось, що компанія Google має намір заборонити політичну рекламу на своїй платформі перед канадськими федеральними виборами.

/Софія Бровченко

Поділитись: