Український павільйон на Венеційській бієнале роздає карту бомбосховищ міста

Мапа бомбосховищ Венеції від Українського павільйону на 60-й Бієнале
Мапа бомбосховищ Венеції від Українського павільйону на 60-й БієналеBickerstaff.101

Український павільйон у співпраці з креативною агенцією Bickerstaff.734 на 60—й Венеційській бієнале розповсюдив по всьому місту мапи бомбосховищ Венеції як нагадування, що війна може бути ближче, ніж здається.

Про це повідомила креативна агенція Bickerstaff.101.

На мапах та буклетах мальовничі канали та площі протиставлені місцям, де можна сховатися в разі бомбардування. За ідеєю проєкту, цей «контраст» слугує нагадуванням про те, що війна поруч, та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до будь-якого міста.

За збігом, неподалік українського павільйону розташований Bunker II Guerilla Mondliale — бомбосховище часів Другої світової війни. У Google Maps цей бункер позначений як «закритий назавжди», проте, за словами авторів, ця акція змушує європейських відвідувачів задуматися над тим, наскільки це «назавжди» реальне.

«Ми, відверто кажучи, закохані в цьогорічні проєкти на Бієнале. Тому це честь для нашої команди працювати з командою кураторів, розповідати світові про сучасне українське мистецтво та нагадати світовій спільноті про жорстоку війну в Україні», — поділилась генеральна директорка Bickerstaff.101 Вероніка Селега.

Вона зазначила, що кожен художник, який бере участь у національному павільйоні, «є нашим натхненням».

Мапа бомбосховищ є частиною ширшої теми Українського павільйону — «Плетіння сіток», що досліджує важливість єдності та колективних дій у важкі часи.