Український політв’язень попри хворі ноги мусив три дні стояти в російському ШІЗО — Денісова

Українського політв'язня Івана Яцкіна помістили у штрафний ізолятор російської колонії в Краснодарському краї. Він три дні мусив стояти — попри хворі ноги.
Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на слова адвоката Яцкіна Миколи Полозова.
«Цинізму російських тюремників немає меж, адже сталося це не через якесь порушення, а тому що іншого місця в установі просто не знайшлося! Іван Яцкін упродовж трьох днів був змушений стояти на ногах без можливості присісти, оскільки за правилами перебування в ШІЗО відкидне ліжко вдень пристібається», — заявила омбудсменка.
Вона назвала такі дії російських тюремників катуванням. Денісова наголошує, що Яцкін страждає на хронічне захворювання ніг: запалення судин призвело до утворення трофічних виразок, унаслідок чого відбувається нагноєння.
Денісова пише, що нелюдське ставлення до громадянина України є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яке прирівнюється до тортур і нелюдського поводження, і статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН.
Омбудсменка звернулася до уповноваженої з прав людини у РФ Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити Яцкіну належні умови тримання, відповідно до міжнародних стандартів.
Хто такий Яцкін?
Його затримали у жовтні 2019 року й відправили до московського СІЗО «Лефортово». За словами адвоката Миколи Полозова, узимку він зазнав обмороження ніг через те, що його тримали на сильному морозі без взуття приблизно 40 хвилин.
13 квітня так званий суд у Криму почав розгляд справи Яцкіна, обвинуваченого в нібито державній зраді та співпраці з СБУ. За версією російського слідства, він нібито збирав і передавав Україні інформацію, що становить державну таємницю Росії.
У травні його засудили до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, і після закінчення строку — до одного року обмеження волі й адміністративного нагляду.
- Поділитися: