Український політв'язень Олександр Шумков, якого в Росії засудили до 4 років колонії загального режиму у справі «Правого сектора», потрапив до тюремної лікарні російського міста Торжок.

Про це повідомив адвокат політв’язня Олексій Барановський.

«Відвідав в Торжку українського політв'язня Олександра Шумкова. Він тримає голодування з 14 жовтня, трохи схуд, але після переведення в тюремну лікарню став отримувати медичну допомогу, тому стан його навіть дещо покращився», — наголосив адвокат.

Раніше видання «ґрати» із посиланням на іншого адвоката українця повідомило, що Шумкова вивезли до московського СІЗО.

Нагадаємо, Шумкова у грудні 2018 року російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі».

За даними обвинувачення, Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша.

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Поділитись: